Привабливі туристичні маршрути Мар’янівської сільської ради

1. Дендрарій ім. Володимира Григоровича Єрмолаєва», лісгосп с.Оникієво.

На території лісгоспу розташований дендрарій який займає площу 0,8га. Він був створений за ідеєю директора Оникієвського держлісгоспу В. Єрмолаєва навесні 2001 року. За його проектом територія була розбита алеями бирючини звичайної на вісім секторів. З висоти пташиного польоту дендрарій має вигляд Британського прапора з колом всередині. Нині в дендрарії росте понад 200 видів та форм дерев, чагарників та ліан з усіх куточків України. Не можна намилуватися деревами красенями: кленом цукристим, ведмежим горіхом, бундуком канадським, ялівцями різних видів і форм, модриною японською, та іншими рослинами екзотами.

Оникієвський дендрарій-це не лише прекрасна рекреаційна ділянка. Тут проводяться екскурсії для школярів, прививається молодому поколінню шанобливе ставлення до природи. Крім того дендрологічний сад є прикрасою не лише садиби лісгоспу, сюди сходяться люди з усього села, з району, подекуди з області. Роль його важлива й для місцевої молоді які приїжджають до дендропарку на святкові фотосесії.

2.Музейно-природний заповідник "Тобілевичі" с.Арсенівка.

Село Арсенівка - ця місцевість, де дивовижна природа поєдналася зі славною українською історією – батьківщина класика української літератури Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого). де щороку проходить свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»

У природному відношенні територія заповідника розташована по обох берегів Великої Висі, яка тут збагачена та складається з трьох частин. Це ставки, прилеглі лучно-болотні ділянки, степові ділянки на схилі корінного берега Великої Висі.

В 1995 році до 150-ліття І. Карпенка-Карого в селі засновано музейно-природний заповідник «Батьківщина Карпенка-Карого» (як філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею). І майже через п’ятнадцять років – "Музейно-природний заповідник "Тобілевичі" площею 250 га, яка "заселила" частину заплави та корінного берега річки Велика Вись. На місці, де знаходився будинок Тобілевичів, встановлено пам'ятний знак.

3. “Майдан Велика Виска

Майдан розташований в лісосмузі біля залізниці в 2,2 км на південний схід від села Велика Виска. Археологічна пам'ятка місцевого значення.
Особливості конструкції:
    Тип – багатовусий (краб). Центральна чаша має три прорізі: південну, північно-східну та північно-західну.
Пара потрійних вусів спрямована на північний захід, пара подвійних вусів спрямована на північний схід та пара подвійних вусів спрямована на південний захід. Центральна чаша та південні вуса засаджені деревами. Унікальна особливість цього майдану – посеред центральної чаші височіє величезний курган – зазвичай такого не бува на майданах. Тільки інколи в центральній чаші майдану може бути невеличкий пагорб по центру, або декілька пагорбів, як у Мавринського майдану. У більшості майданів центральна чаша порожня, або зароста густим чагарником, якщо хтось намагається там щось копати.