Туристичний потенціал Мар’янівської сільської ради

Туристичний паспорт Марянівської територіальної громади

Марянівська територіальна громада знаходиться у  північно- західній частині Кіровоградської області. Площа 14060 га. Кількість населених пунктів: 9, з них сільських 9.

Марянівська ТГ утворена 23 грудня 2018 року.

Особливості рельєфу.

Мар’янівська ТГ розташована на  Придніпровській височині. Поверхня  - підвищена  полого хвиляста лісова рівнина,розчленована ярами. Частина лісостепової зони України.

Характеристика клімату.

Клімат помірно-континентальний,  недостатньо вологий. Середня температура в січні  -10,5 градуса, в липні   + 25 градуси , опади - 452 мм на рік. Висота снігового покрову 10 см.

Природні ресурси

В районі знаходиться багато  лісів, ставків. Ліси району є багатоярусним:

- до першого-відносяться  світлолюбові породи:  дуб, ясен, клен;

- до другого тіньовитривалі:  граб,  липа,  береза, груша лісова та ін.;

- до третього - підлісок, ліщина ,калина,бузина та ін. ;

- до четвертого – трав »янисте покриття: фіалки, медуниця, конвалія, лілія лісова, барвінок тощо.

Серед ніжних безхлофільних  рослин – гриби: опеньки, лисички, рижики, шампіньйони та ін.

Трав’яний покрив: спориш, пирій, лобода, молочай, кропива, м’ята та ін. Серед цілющих бур»янів – деревій, кульбаба, подорожник, полин , ромашка лікарська, кропива, чистотіл, конвалія, копитняк звичайний, живокіст лікарський, череда, звіробій, материнка, мати  й  мачуха (підбіл), чебрець, глід, шипшина.

У лісах водяться зайці, лисиці, дикі свині, куниці, білки, а на полях – ховрахи, хом’яки, миші, у річках і ставках – ондатри та видри.

Птахи:  ворони, горобці, синиці, ластівки, стрижі, д’ятли, лелеки, жайворонки, сороки, шпаки, дикі качки, зозулі, лебеді, та ін

Унікальні ландшафтні та природні об’єкти

На території громади знаходяться пам’ятки природи місцевого значення які оберігаються державою:

- Музейно – природний заповідник Тобілевичі”с. Арсенівка (250 га);

- Полезахисна лісова смуга №1 – ботанічна пам”ятка місцевого значення  с. Оникієво (14,0 га);

- Поле захисна лісова смуга №2 – ботанічна пам”ятка місцевого значення с. Оникієво (9,4 га);

- Поле захисна лісова смуга № 3 – ботанічна пам”ятка місцевого значення с. Оникієво (9,4 га);

-  Поле захисна лісова смуга № 4– ботанічна пам”ятка місцевого значення с. Оникієво (4,1 га)

Заказники місцевого значення використовуються в екскурсіях та  заходах туристичної галузі Марянівської ТГ..

Архітектурно – історичні пам'ятки

Великовисківська сільська рада

- Братська могила Радянських воїнів та пам’ятний знак воїнам(с.Велика Виска);

- Братська могила Радянських воїнів (с.Велика Виска);

Мар’янівська сільська рада

Пам’ятки історії:

-  Братська могила Радянським Воїнам та пам’ятний знак воїнам землякам (с.Мар’янівка);

-  Пам’ятний знак воїнам-землякам. (с. Петрівка).

Оникіївська сільська рада

-  Братська могила Радянським воїнам, пам’ятник воїнам землякам;

-  Будинок школи де навчався Жердій Є.М.-герой Радянського Союзу;

Веселівська сільська рада

- Братська могила односельцям і військовим солдатам;

- Пам’ятний знак І. Карпенку-Карому.