Відомості про Фонд соціального страхування України

Фонд соціального страхування України  державний цільовий фонд, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням в Україні від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Фонд соціального страхування України (далі – Фонд) в своїй роботі керується Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,  іншими нормативно-правовими актами, затвердженими правлінням Фонду та кабінетом міністрів України.

Основними напрямами роботи Фонду та його робочих органів є надання застрахованим особам матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та соціальних послуг за всіма їх видами, а саме: надання медичних та соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, реабілітаційне лікування застрахованих осіб після перенесених захворювань і травм.

Станом на сьогоднішній день у Маловисківському відділенні зареєстровано 4138 страхувальників, які нараховують та сплачують єдиний соціальний внесок, за рахунок чого здійснює свою основну діяльність Фонд соціального страхування. Виконання ж статутних функцій та обов’язків щодо профілактики нещасних випадків на виробництві (гострих професійних захворювань) та професійних захворювань та пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці покладено на страхового експерта з охорони праці.

Станом на 01.08.2021 року в Маловисківському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України перебуває на обліку 1121 потерпілий (члени їх сімей) від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які отримують щомісячні страхові виплати, одноразову допомогу (у разі встановлення МСЕК стійкої втрати працездатності вперше), а також забезпечуються за необхідності медичними та соціальними послугами. Так за 7 місяців поточного року 193 потерпілим були надані медико-соціальні послуги.