КАРАНТИН

Дата: 20.01.2021 11:41

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»», яким встановлено фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян для юридичної особи, фізичної особи-підприємця за:

• допуск особи в громадські будівлі споруди, де здійснюється обслуговування населення, і громадський транспорт у період дії карантину, без попередження, донесеного у будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс і рот, у тому числі виготовлену самостійно;
  • відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих масок (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
  • за обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб'єктів господарювання і безпосередньо фізичною особою-підприємцем без вдягнутих масок, які закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Складати постанови про накладення штрафів і застосувати фінансові санкції будуть посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного і епідемічного благополуччя населення.