A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мар'янівська територіальна громада
НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОН

Пенсійний фонд України інформує

Додаток до листа

головного управління

Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

__________ № __________

 

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД КІРОВОГРАДЩИНИ: ЖОВТНЕВІ СУБСИДІЇ ТА ПІЛЬГИ ПРОФІНАНСОВАНІ ПОВНІСТЮ

 

Чи варто субсидіантам та пільговикам Кіровоградщини хвилюватися про виплату субсидій та пільг у листопаді поточного року? На це та інші питання відповідає Олена РОМАНЧЕНКО, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

 

ПРО ЖОВТНЕВЕ ФІНАНСУВАННЯ СУБСИДІЙ ТА ПІЛЬГ

 

Станом на 04 листопада 2022 року субсидії та пільги профінансовано в повному обсязі, тобто 88,3 тис. осіб нашої області отримають даний вид виплат вчасно. Забезпечено фінансування даного виду допомоги на суму 61,5 млн грн. Серед них: одержувачі через банківські установи – 55,7 тис. осіб, решта отримують виплату через поштові відділення АТ Укрпошта”.

Варто наголосити, що фінансування виплат житлових субсидій та пільг здійснюється централізовано, тобто в автоматичному режимі, а отже, оптимізує та прискорює час надходження коштів.

Чи потрібно отримувачам допомоги уточнювати спосіб її виплати? 

Ні, не потрібно. Громадяни, як і раніше, одержуватимуть виплати на свій банківський рахунок або через поштове відділення.

Що зміниться з 01 грудня 2022 року?

З грудня цього року Пенсійний фонд України розпочинає надавати новий вид послуги – призначення субсидій та пільг за принципом екстериторіальності. Тобто 01 грудня 2022 року документи прийматимуть і сервісні центри Пенсійного фонду України: особисто або поштою. Також із грудня документи можна буде надіслати дистанційно через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійний фонд.

 

Олена РОМАНЧЕНКО,

заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Кому з «військових» пенсіонерів збільшать пенсію?

З серпня 10,2 тисячі «військових» пенсіонерів Кіровоградщини отримуватимуть щомісячну доплату до пенсії у розмірі до 2 тисяч гривень.

Виплата пенсії у нових розмірах та доплата за липень буде проведена у серпні 2021 року.

Але…

Доплатять не усім «військовим» пенсіонерам, а тільки тим, чия пенсія відповідає умовам встановлення доплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій громадян”.

Вам доплатять, якщо…

  • призначено пенсію як військовослужбовцю, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім військовослужбовців строкової служби);
  • пенсія призначена до 01.03.2018 року;
  • з 01.03.2018 року розмір пенсії не переглядався (не перераховувався).

Якщо після 2018 року був перерахунок пенсії…

Якщо пенсія таким особам переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата в розмірі 2000 грн не встановлюється, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перерахунку збільшився менше ніж на 2000 грн.

Якщо сума збільшення пенсії при її перерахунку не досягала 2000 грн, щомісячна доплата встановлюється в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Мінімальна пенсія «військових» пенсіонерів

Мінімальна пенсійна виплата одержувачів пенсій за «військовим» Законом встановлена на рівні 3854 грн (це стосується в основному осіб, які отримують пенсії у зв’язку з втратою годувальника і до цього їхня пенсія складала 3708 грн).

Мінімальна пенсія учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності

Крім цього, мінімальна пенсійна виплата для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності встановлена на рівні 210 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (збільшена із 165 % до 210 %). Перераховано пенсії 1700 особам, пенсія в середньому збільшилася на 880,40 грн.

 

Олена РОМАНЧЕНКО,

заступник начальника головного управління

 

 

2200 грн – мінімум для осіб з інвалідністю І групи

 

Раніше…

Особи з інвалідністю І групи, які не мали необхідного страхового стажу (35 років – чоловіки та 30 років – жінки), отримували пенсійну виплату, встановлену на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1854,00 грн).

Що змінилося?

З метою підтримки осіб з інвалідністю І групи та підвищення рівня їх пенсійного забезпечення постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 № 748 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році”.

Зазначеними змінами передбачено, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат, зокрема, в осіб з інвалідністю І групи, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2200,00 грн, таким особам надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Тобто з 01.07.2021 мінімальний розмір пенсії в осіб з інвалідністю
І групи не може бути нижчим 2200,00 грн.

Скільки пенсіонерів і коли отримали доплату?

Відповідно до вищевказаної постанови в Кіровоградській області перераховано пенсії 683 особам з інвалідністю І групи. Доплата до пенсії надаватиметься щомісячно – починаючи з 1 липня 2021 року.

 

Світлана РИНДІНА, начальник управління обслуговування громадян головного управління

 

 

«У серпні щочетверга на прямому

звязку пенсійники Кіровоградщини»

 

Щодня у головному управлінні працює пряма телефонна «гаряча» лінія. Звертатись за телефоном (0522) 33-04-41.

 

Щочетверга з 11.00 до 12.00 на телефонні дзвінки відповідають:

 

05 серпня 2021 року – начальник управління обслуговування громадян Світлана Олегівна РИНДІНА

 

12 серпня 2021 року – заступник начальника управління – начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення Інна Володимирівна РАТУШНА

 

19 серпня 2021 року – начальник управління з питань виплати пенсій Наталія Миколаївна КОПАЧ

 

26 серпня 2021 року –  начальник головного управління Наталія Миколаївна СІМОНЯН

 

Людмила СОРОКА, начальник управління адміністративного забезпечення

головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

 

 

Оберіть зручну для вас форму звернення за призначенням пенсії

 

Як відомо, Пенсійний фонд України не стоїть осторонь інновацій, які на етапі модернізації системи надання відомчих послуг, привнесли відповідні корективи до традиційних форм подання документів для призначення пенсії.

Так, актуальною, на даний час, ще лишається форма подання заяви про призначення пенсії безпосередньо до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (сервісний центр) в умовах стаціонарного прийому.

Поряд з цим, набирають обертів дистанційні форми подання такої заяви в електронному вигляді, зокрема, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID.

Поряд з цим, з червня минулого року, запрацював новий сервіс Автоматичне призначення пенсії, завдяки якому пенсія призначається автоматично, при досягненні пенсійного віку, на основі завчасно поданих документів. Зазначеним сервісом, з початку поточного року, скористалися майже 3 тисячі громадян області.

Окрім цього, у вересні минулого року, в рамках реалізації урядової програми “Е-пенсія”, Пенсійним фондом України створено мобільний додаток “Пенсійний фонд”, на основі якого реалізовано можливість доступу до електронних сервісів Пенсійного фонду в зручному та сучасному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів.

Відтепер, заяву про призначення пенсії можна подати зі свого гаджета з використанням мобільного додатку.

 

 

Світлана Риндіна, начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного Фонду України в Кіровоградській області

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

У липні пенсіонерам Кіровоградщини двічі перерахують пенсійні виплати

 

Перерахунок № 1: у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму

У зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму (з 1 769,00 грн до 1 854,00 грн) для осіб, які втратили працездатність, головним управлінням Пенсійного фонду України в області автоматично буде проведено перерахунок пенсії непрацюючим пенсіонерам. Загалом по області підвищення пенсійних виплат після даного перерахунку відбудеться у майже 120,0 тис. пенсіонерів.

Перерахунку підлягатимуть пенсійні виплати, складові яких залежать від розміру прожиткового мінімуму (доплата за понаднормовий стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення, що розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму).

Розмір підвищення пенсії, відповідно, залежатиме від того, яка складова пенсійної виплати обчислюється від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Таким чином, пенсійні виплати тих осіб, які отримують пенсію в мінімальному розмірі, збільшаться на 85,00 грн і становитимуть 1 854 грн.

Ті особи, в яких від розміру прожиткового мінімуму залежить доплата за понаднормовий стаж отримають підвищення індивідуально в меншому розмірі. Так, наприклад, якщо доплата за 4 роки понаднормового стажу до 01 липня 2021 складала 70,76 грн (1 769,00 грн х 4 %), то з 01 липня 2021 вона становитиме 74,16 грн (1 854,00 х 4 %). Розмір пенсії збільшиться відповідно на 3,40 грн (74,16 грн – 70,76 грн).

Перерахунок № 2: доплата 100 гривень

На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 № 127 особам, яким пенсії призначені до 01.01.2021 та в яких в період з січня по липень 2021 включно не підвищувались пенсії у зв’язку із міною розміру прожиткового мінімуму або збільшенням заробітної плати, з 01 липня до пенсії встановлено щомісячну доплату в розмірі 100 грн.

По області таку доплату з 01 липня буде встановлено понад 4 тис. осіб.

 

 

 

Антоніна Торшина, начальниик управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області                                            

 

Інформація про е-лікарняний: доступ через ресурс Пенсійного фонду

Увага! Новація!

З 01 червня 2021 року розпочато поетапне впровадження електронної форми листків непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Пенсійний фонд веде Електронний реєстр листків непрацездатності

Завдяки інформаційному обміну між Національною службою здоров’я, Фондом соціального страхування та Пенсійним фондом України відбувається акумулювання даних та формування е-лікарняного в Електронному реєстрі листків непрацездатності (далі – Реєстр). Саме Пенсійний фонд веде цей Реєстр.

Яка інформація потрапить до Реєстру?

Важливо, що до Пенсійного фонду України потрапить лише та інформація, яка необхідна для нарахування виплат:

–  причина непрацездатності;

–  період лікарняного та інформація про лікаря, який його виписав.

Важливо!

Ні Пенсійний фонд, ні роботодавець не будуть знати діагноз. Кожен листок непрацездатності можна буде перевірити за спеціальним унікальним номером на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua).

Як формуватиметься е-лікарняний?

Стандартний алгоритм для формування електронного листка непрацездатності є наступним:

– працівник звертається для медичного огляду до лікаря;

– лікар встановлює факт непрацездатності та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

– інформація про тимчасову втрату працездатності автоматично, на підставі медичного висновку, вноситься до Реєстру;

– у Реєстрі відповідна інформація отримує унікальний номер (єдиний реєстраційний), що фактично і є створенням електронного листка непрацездатності, який є підставою для звільнення від виконання роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до чинного законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Перехідний період

З червня по серпень 2021 року медичні заклади формуватимуть як електронні лікарняні, так і видавати паперові листи непрацездатності. З 01 вересня 2021 діятиме лише електронна система формування лікарняних.

Довідково: формування електронного листка непрацездатності передбачено Порядком організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2021 року № 323.

 

Оксана Пухарь, заступник начальника управління – начальник відділу методології та контролю за використанням даних інформаційних систем та електронних реєстрів управління інформаційних систем та електронних реєстрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

 

Немає документів, щоб підтвердити стаж? Шукайте свідків!

Як відомо, основним документом, який підтверджує стаж роботи до 01.01.2004 року, є трудова книжка. Проте у зв’язку з некоректним її веденням та заповненням, перед майбутніми пенсіонерами постає питання стосовно необхідності підтвердження наявного трудового стажу у порядку та спосіб, встановлені чинним законодавством.

Якщо відсутні відповідні записи…

Так, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, а також за наявності неточних чи неправильних записів про періоди роботи, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, зокрема на підставі даних, наявних в реєстрі застрахованих осіб Державного загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідок, виписок із наказів, особових рахунків та відомостей на видачу заробітної плати, посвідчень, характеристик, письмових трудових договорів і угод з відмітками про їх виконання та інших документів, які містять відомості про періоди роботи.

Допоможуть профспілки…

Якщо ж відсутні зазначені документи (неможливо їх витребувати), підтвердження періодів роботи здійснюється на підставі членських квитків профспілок (лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків).

Немає архівних довідок…

За відсутності документів, (внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, у зв’язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями), стаж установлюється органом Пенсійним фонду на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Робота в колгоспі до 1965 року…

За показаннями свідків підтверджується час роботи громадян із числа національних меншин, примусово виселених з місць постійного проживання в 1930–1940 роки, а також час роботи в колгоспі до 1965 року у випадках, коли неможливо одержати документи про наявний стаж роботи, незалежно від причин відсутності необхідних документів.

Важливо, що періоди роботи на посадах, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах показаннями свідків не підтверджуються.

 

Світлана РИНДІНА, начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровогр

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Порядок виплати недоотриманої пенсії в звязку зі смертю пенсіонера

 

      Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті (стаття 52 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”), у тому числі непрацездатним членам сім'ї, зазначеним у частині другій статті 36 згаданого Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.

      Кому виплачується недотримана пенсія?

     Члени сім'ї повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

     У разі звернення кількох членів сім'ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.

     Якщо відсутні члени сім’ї…

     У разі відсутності членів сім'ї, або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми в установлений строк, сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини.

     Яким чином здійснюється виплата?

     Починаючи з 01 квітня 2021 року виплата недоотриманої пенсії в зв’язку зі смертю одержувача здійснюється органами Пенсійного фонду виключно через установи уповноважених банків.

      Які документи необхідні?

     Для виплати недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки, документ, що посвідчує особу заявника.

      За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються паспорт громадянина України або ж тимчасове посвідчення громадянина України.

      За документ, що засвідчує родинні стосунки, приймаються паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідка про склад сім’ї, а також рішення суду.

      Для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщини, приймаються документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть та свідоцтво про право на спадщину.

 

 

Світлана РИНДІНА, начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано