Загальна інформація
Жителям Кіровоградщини пропонують змінити професію та опанувати ІТ-спеціальність
Міністерство цифрової трансформації України спільно з компанією Binance Charity та Львівським ІТ Кластером – IT Generation реалізували освітню програму для всіх українців, які хочуть змінити професію та опанувати ІТ-спеціальність.
На сьогодні сформовано перелік з 23 шкіл, які навчатимуть ІТ-професій.
Як взяти участь у проєкті:
-
Оберіть на сайті IT Generation школу та напрям, за яким ви хочете навчатися.
-
Зареєструйтеся на платформі Binance і пройдіть верифікацію, щоб отримати Binance Account ID. Як це зробити — дивіться у відео https://is.gd/MS2GuS та — https://is.gd/S97Vnr
-
Перейдіть на сайт школи та подайте заявку на участь
-
Пройдіть відбір — його організовуватиме сама школа.
-
Укладіть договір зі школою та розпочинайте навчання.
Прийом заявок триватиме два тижні. Першими учнями стане близько 1000 українців.
Більше інформації — на сайті https://it-generation.gov.ua/.
Дитячі іграшки та лінія з виробництва дроту: уряд виділив перші кошти для переможців програми грантів
Уряд погодив виділення 44,3 мільйона гривень з резервного фонду для фінансування перших переможців програми грантів на розвиток переробного бізнесу. Вже найближчим часом учасники програми, які набрали найбільшу кількість балів за свої бізнес-проекти, отримають кошти на обладнання, матеріали, сировину тощо.
Серед проектів, у які будуть спрямовані кошти – запуск лінії з виробництва дроту, розширення виробництва дитячих іграшок, закупівля сучасного обладнання для розширення виробництва м’ясо-ковбасних виробів, придбання лінії електрооптичного сортування для перероблення і консервування фруктів та овочів та інші.
Реалізація перших проектів у сфері перероблення дозволить забезпечити роботою 150 людей.
«Створення близько 75 тисяч робочих місць протягом року та поява нових підприємств, які створюватимуть якісну українську продукцію – таких результатів очікуємо від втілення програми грантів для розвитку переробної промисловості. Підтримуємо українського виробника, чиї товари мають шанс посісти своє місце у світовій торгівлі та довести свою відповідність міжнародним стандартам якості», – підкреслила Перша віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Загалом з початку запуску програми грантів для переробних підприємств українці подали 574 заявок на участь через Портал Дія. 65% заявників планують витратити кошти на обладнання, 22% – на введення устаткування в експлуатацію, 13% – на доставлення техніки.
Серед найпопулярніших напрямків, у яких підприємці реалізують свої проекти – виробництво товарів та гуртова торгівля ними – 4,5%, лісопильне та стругальне виробництво – 4,1%, перероблення зернових, бобових культур і насіння олійних культур – 3,8%, виробництво м'ясних продуктів та м’яса – 3,2%.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Результати розгляду заяв щодо надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (за період з 11 по 24 липня 2022 року)
Інформація учасникам програми надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу!
Державний центр зайнятості ухвалив чергове рішення щодо заяв з найбільшою кількістю балів у межах граничної суми мікрогрантів (по заявах поданих за період з 11 по 24 липня 2022 року).
З переліком таких заяв у розрізі областей можна ознайомитись тут.
Решта заяв з позитивним рішенням комісії будуть автоматично розглядатися у наступному періоді у межах кінцевого строку, встановленого Мінекономіки з урахуванням наявного фінансування, про що Мінекономіки інформує Державний центр зайнятості та уповноважений банк.
Очікуйте офіційний лист-рішення про надання або відмову щодо надання мікрогранту, які обов’язково будуть розіслані на адреси електронної пошти, зазначені у ваших заявах.
У разі отримання позитивного рішення вам необхідно буде звернутися до найближчого відділення АТ «Ощадбанк» для відкриття рахунку та укладення угоди на отримання мікрогранту.
Форма договору та заява про надання мікрогрантів тут.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Маєте цікаві ідеї?
Український фонд стартапів надаватиме гранти у розмірі до 35 тис доларів
Український фонд стартапів надаватиме гранти у розмірі до 35 тис доларів тим, хто запропонує цікаві ідеї проектів подвійного призначення – цивільного та військового.
Це безповоротна фінансова допомога, яка одночасно задовольняє три потреби:
-
закриває витрати на розвиток проєкту;
-
надає доступ до найкращих менторів та експертів;
-
підвищує обороноздатність країни та сприяє її швидкій післявоєнній відбудові.
Military-tech – перспективний напрямок технологічного розвитку. Його світовий флагман – Ізраїль, де воєнні стартапи та розробки були адаптовані для потреб мирного населення. В результаті буму розвитку мілітарних технологій держава зміцнила свою безпеку й зробила життя громадян більш комфортним.
Програма Фонду покликана сприяти створенню та розвитку інноваційної продукції подвійного призначення: технологій, процесів чи інші складових, що відрізняють таку продукцію від існуючих на ринку або відповідають існуючому попиту одночасно як від приватних осіб, так і держави.
Заявки приймаються на постійній основі.
Подати заявку для отримання гранту можна за посиланням: https://cutt.ly/ZZnanLP.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
УВАГА!
ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
|
Щоб зареєструватися в службі зайнятості або отримати консультацію скористайтеся електронною чергою
|
Для пошуку роботи в межах України скористайтеся Інтернет-ресурсом ДСЗ «Єдине соціальне середовище зайнятості», блок «Шукаю роботу» https://kid.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy
|
|
|
Зареєструватися в службі зайнятості можна через Єдиний портал державних послуг ДІЯ. |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чи вважати вільним робочим місцем (вакансією) з обов’язковим зазначенням його у звіті за формою 3-ПН робоче місце звільненого працівника, якщо потреба у новому працівнику відсутня або може з’явитись через певний час?
За умови прийняття роботодавцем рішення про розподілення навантаження між працюючими вчителями годин навантаження звільненого вчителя інформація про вакансії вчителя за формою звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» не надається.
Разом з тим роботодавець може звернутися до центру зайнятості з пропозицією перспективної вакансії (посади (робочі місця), які очікуються у роботодавців у перспективі) з метою отримання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом.
Відповідно до Конституції України, згідно із Законом України «Про зайнятість населення» та Законом України «Про рекламу», інформація про вакансії за вищезазначеною формою не повинна містити дискримінаційних вимог за віком і статтю, кольором шкіри, політичними, релігійними та іншими переконаннями, етнічним та соціальним походженням, майновим станом, місцем проживання, мовними або іншими ознаками, щодо членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
15.02.2022
Діджитал: цифрові навички та навчання упродовж життя
Активне запровадження різновекторних цифрових е-послуг та цифрової освіти суттєво впливає на щоденне життя пересічних громадян незалежно від віку, соціального та матеріального становища.
Сьогодні майже все, що ми робимо, потребує певного рівня цифрових навичок, які, дедалі більше «інтегруючись» у наш побут, стають невід’ємною частиною повсякденного життя, у т.ч. й професійного.
Наприклад, уже зараз найбільш затребувані професії переважно вимагають шукачів роботи з наявністю цифрових навичок.
Тому цифрова грамотність повинна бути однією з ключових компетентностей кожної людини задля розширення її можливостей під час реалізації її прав у всіх сферах життя, у т.ч. й в отриманні послуг.
Серед інших державних установ служба зайнятості сьогодні є також майданчиком надання широкого спектру послуг, зокрема й через електронні сервіси.
На інтернет-ресурсі державної служби зайнятості, який має назву «Єдине соціальне середовище зайнятості», створено низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому.
Насамперед, для запису на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості громадяни можуть скористатися послугою “Електронна черга”. Для зручності у пошуку актуальних вакансій у вільному доступі Інтерактивна мапа вакансій у розрізі регіонів.
Упроваджено в роботу електронні кабінети для шукачів роботи та роботодавців, що спрощують комунікації служби зайнятості з клієнтами.
Усім, хто прагне розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання, рекомендуємо скористатися зручним сервісом – «Освітній портал державної служби зайнятості». Сервіс надає можливість розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці; отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу; навчитися складати резюме сучасного формату; обрати освітні курси та ін.
Дистанційно можна отримати й профорієнтаційні послуги, скориставшись онлайн Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри.
Слід нагадати, що чимало запроваджено електронних сервісів на сайті державних послуг «Дія», у т.ч. і сфери зайнятості. Так, наприклад, через зазначений сервіс можна зареєструватися у службі зайнятості.
Отже, цифрові навички стають незамінним супутником у повсякденному житті людини, її роботі та побуті. А вже опановувати ці навички чи ні – особистий вибір кожного. Розвивайтеся, розширюйте свій кругозір, наповнюйтеся новими знаннями – і вперед до нових звершень!
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості
--------------------------------------------------------------------------------
09.09.2021
Соціальні зобов’язання роботодавців: що про це треба знати?
Відповідно статті 69 Господарського кодексу України підприємства з правом найму робочої сили мають забезпечувати визначену відповідно до закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, осіб з інвалідністю, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту.
Соціальні зобов’язання роботодавців регулюються також Кодексом законів про працю України, законами України “Про зайнятість населення”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та іншими нормативно-правовими актами.
Статтею 14 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:
один з батьків або особа, яка їх замінює і:
- має на утриманні дитину (дітей) віком до 6-и років;
- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14-и років або дитину-інваліда;
- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
молодь, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;
особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
учасники бойових дій (зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);
непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
Для працевлаштування зазначених громадян (крім осіб з інвалідністю, норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", та непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям) підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці самостійно розраховують квоту, з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці, та забезпечують їх працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звернутися за сприянням для працевлаштування даної категорії громадян до центрів зайнятості.
Для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.
Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян, про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості. Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Згідно частини 2 статті 53 Закону України “Про зайнятість населення”, у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у статті 14 цього Закону (крім осіб з інвалідністю та непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям), з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у 2-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Про документи, які підтверджують належність громадян до квотних категорій
Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. У рядку 02 інформації зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році.
Належність громадян до квотних категорій та дія квоти протягом відповідного періоду підтверджуються документами, а саме:
1) копією свідоцтва про народження дитини для:
одного з батьків або особи, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років (до досягнення дітьми (дитиною) шести років, таке право може використати один із батьків дітей (дитини) віком до шести років);
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років (до досягнення дитиною 14 років);
осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу (протягом трьох років з дня прийняття на роботу);
2) копією пенсійного посвідчення, що містить запис про інвалідність, для:
одного з батьків або особи, яка їх замінює і:
виховує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (до досягнення дитиною 18 років);
утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності) (до досягнення батьками пенсійного віку відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
У разі відсутності пенсійного посвідчення належність громадян до категорій може підтверджуватися одним із таких документів:
копією посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" , наведеного в додатку 1 до Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16.11.2007 № 612, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.12.2007 за № 1349/14616;
копією форми № 080/о "Медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.12.2001 № 482, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.01.2002 за № 11/6299;
копією форми первинної облікової документації № 157-1/о "Довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.07.2012 № 577, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.09.2012 за № 1504/21816.
Крім документів, зазначених у пунктах 1 та 2, належність громадян до категорій для особи, яка замінює одного із батьків, підтверджується копією рішення місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування про встановлення опіки чи піклування над такою дитиною або рішення суду; одинокої матері (батька) - довідкою про отримання (неотримання) допомоги за формою, наведеною у додатку 11 до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.10.2006 за № 1098/12972;
3) копією витягу з електронної обліково-статистичної картки дитини за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 28.11.2015 № 1256, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 380/28510, - для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку);
4) копією довідки про звільнення за формою, наведеною у додатку 9 до Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.06.2012 № 847/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.06.2012 за № 957/21269, - для осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування, які після звільнення не перебували у трудових відносинах (до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу);
5) копією диплома або іншого документа про освіту - для молоді віком до 35 років, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня прийняття на роботу);
6) копією військового квитка - для молоді віком до 35 років, яка звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення служби) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня укладення першого трудового договору після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби);
7) копією посвідчення учасника бойових дій, зразок якого наведено в додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302, - для учасників бойових дій (до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу).
Працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню: законодавство та звітність
Статтею 14 Закону України “Про зайнятість населення” визначено категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Для працевлаштування таких громадян (крім осіб з інвалідністю) роботодавцям (юридичним особам) з чисельністю працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Для юридичних осіб, з чисельністю працівників від 8 до 20 осіб, встановлена квота у розмірі не менше однієї особи для працевлаштування осіб передпенсійного віку (особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років).
Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого (після звітного року), подають до базових центрів зайнятості або філій регіональних центрів зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (за встановленою вказаним наказом формою).
У рядку 01 інформації зазначається середньооблікова чисельність штатних працівників за календарний рік, що передує звітному (середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за № 1442/11722, у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників).
У рядку 02 - середньооблікова чисельність штатних працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році.
У рядку 03 - розрахункова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (округлення результатів обчислень здійснюється за таким правилом: округлюються цифри поступово справа наліво: якщо остання значуща цифра менше або дорівнює "4", вона відкидається; якщо більше або дорівнює "5", найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю).
У рядку 04 вказується середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік.
У рядку 05 вказується середньооблікова чисельність штатних працівників, що є особами передпенсійного віку (рядки 04 та 05 заповнюються виключно роботодавцями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб).
У рядку 06 вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.
----------------------------------------------------------------------------
07.07.2021
З липня в Україні збільшився розмір допомоги по безробіттю
З 1 липня 2021 року зріс розмір прожиткового мінімуму для працездатних громадян: з 2270 гривень до 2379. У свою чергу, зріс і розмір допомоги по безробіттю.
За інформацією обласного центру зайнятості мінімальний розмір допомоги по безробіттю у період карантину становить 1000 грн.
Максимальний розмір допомоги по безробіттю становитиме 9516 грн. Для отримання допомоги у підвищеному розмірі безробітним не потрібно подавати жодні додаткові документи, нарахування буде проводитись центрами зайнятості в робочому порядку.
Нагадаємо, що, відповідно до абзацу 2 частини 5 статті 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», допомога по безробіттю не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Топ-10 вакансій Кіровоградщини із найвищою заробітною платою
Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 5 липня 2021 року становила 1626 одиниць.
До топ-10 вакансій, у яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату, увійшли такі професії:
- Начальник дільниці – 33120 грн (1 вакансія);
- Водій автотранспортних засобів – 30000 грн (1 вакансія);
- Заступник начальника відділу – 25920 грн (2 вакансії);
- Електромеханік підземної дільниці – 23400 грн (5 вакансій);
- Майстер гірничий підземної дільниці – 22400 (1 вакансія);
- Гірник очисного забою – 20573 грн (10 вакансій);
- Головний конструктор – 20000 грн (1 вакансія);
- Дорожній робітник – 20000 грн (1 вакансія);
- Прохідник – 19600 (4 вакансії);
- Гірничомонтажник підземний – 18000 (2 вакансії).
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Маловисківська районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості інформує: заходи соціального захисту населення у січні-червні 2021 року
|
Ситуація на ринку праці Маловисківського району характеризується постійним попитом на фахівців, на кваліфікованих робітників з інструментом, професіоналів, спеціалістів сільського господарства та на працівників сфери торгівлі і послуг.
Станом на 01 липння 2021 року на обліку в районній філії перебували 1085 безробітних громадян, з яких: 58,0% складали жінки, 32,0 % – молодь віком до 35 років, 18,0% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, кожен другий безробітний належав до сільських мешканців.
Протягом січня-червня 2021 року статус безробітного мали 2436 особи.
За сприяння служби зайнятості у січні-червні 2021 року працевлаштовано 621 безробітний громадянин. Рівень працевлаштування безробітних становив 25,5 %.
Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру –87 чол., проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 48 осіб.
Рівень залучення безробітних громадян до участі в заходах активної підтримки становить 31 відсоток.
Станом на 01 липня 2021 року кількість вакансій у базі даних районної філії становила 236, з них 11 – для осіб з інвалідністю, 47 – для медичних працівникв.
На одну вакансію претендувало 5 осіб. Високим був попит на професії і спеціальності, пов’язані з навністю високого рівня кваліфікації.
Станом на 01 липня 2021 року 826 осб отримують допомогу по безробіттю.
Інформацію підготовлено
відділом надання соціальних послуг
Маловисківської районної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості
тел. 5-26-73
20 найвисокооплачуваніших вакансій Кіровоградщини початку липня
Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 01 липня 2021 року становить 1655 одиниць.
До посад, у яких роботодавці Кіровоградщини зазначили найвищу заробітну плату, увійшли такі професії:
- головний конструктор – 20 000 грн (1 вакансія; Олександрійський район);
- лікар-анестезіолог – 17 450 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- машиніст автогрейдера – 17 000 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 16 200 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- лікар-хірург – 16 000 грн (1 вакансія; Устинівський район);
- водій навантажувача – 16 000 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- лікар-хірург – 15 825 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- головний інженер – 15 000 грн (1 вакансія; Світловодський район);
- інженер-конструктор – 15 000 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- лікар-анестезіолог – 15 000 грн (1 вакансія; Устинівський район);
- машиніст навантажувальної машини – 15 000 грн (1 вакансія; Світловодський район);
- менеджер (управитель) із збуту – 15 000 грн (1 вакансія; Олександрійський район);
- начальник планово-економічного відділу – 15 000 грн (1 вакансія; Олександрійський район);
- обвалювальник м'яса – 15 000 грн + забезпечення харчуванням (1 вакансія; Кропивницький район);
- оператор із штучного осіменіння тварин та птиці – 15 000 грн (1 вакансія; Знам’янський район).
- сестра медична-анестезист (брат медичний-анастезист) – 11 650 грн (1 вакансія; Кропивницький район);
- електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 10 000 грн (1 вакансія; Знам’янський район);
- інженер-технолог – 10 000 грн (1 вакансія; Олександрійський район);
- слюсар із складання металевих конструкцій – 10 000 грн (1 вакансія; Олександрійський район);
- свинар – 10 000 грн (6 вакансій; Знам’янський район).
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, районних та міськрайонних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
------------------------------------------------------------------
30.06.2021
Безробітних Кіровоградщини запрошують долучитись до вирощування риби
Для тих, хто любить природу, віддає перевагу спокійному ритму життя та хоче долучалася до вирощування риби, 30 червня, на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання кваліфікованих робітників за професією «Рибовод».
Робочим навчальним планом передбачено вивчення таких предметів: «Основи анатомії та фізіології риб», «Технологія рибництва», «Основи гідрології», «Основи гідротехніки», «Механізація рибництва» та інші.
Навчальна програма максимально орієнтована на практичні виконання завдань та передбачає гнучку модель застосування, а практичні заняття проходять як на навчальних базах, так і безпосередньо у господарствах, де відбувається виробничий процес. Курс навчання триватиме 6,2 місяців.
Умови направлення на навчання:
- повна/базова загальна середня освіта;
- вік особи не менше 18 років;
- медична довідка.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Звертаємо увагу, що у зв’язку з карантинними обмеженнями графіки навчання можуть бути змінено, за більш детальною інформацією звертайтеся до відділу організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-13-28.
Детальніше про професії та навчальні заклади ви можете дізнатися тут: https://cutt.ly/JeLGmou
Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості
Досліджуємо потреби ринку праці: на Кіровоградщині стартувало опитування роботодавців
На Кіровоградщині стартувало опитування роботодавців, що проводиться у рамках пілотного проєкту з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.
Нагадаємо, що Європейським Союзом з метою підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні реалізується спільна програма «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Програма підтримує реформу освіти з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, та допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал.
Як зазначалося раніше, Кіровоградська область – серед 10-ти учасників пілотного проєкту з вивчення попиту та пропозиції на ринку праці.
Серед основних складових проєкту – проведення опитування роботодавців з кадрових питань та взаємодія з закладами професійно-технічної освіти. Слід зазначити, що опитування проводиться за статистичною вибіркою роботодавців.
Для проходження опитування роботодавцям буде необхідно заповнити анкету. Це може зробити працівник центру зайнятості, спілкуючись з керівником чи працівником кадрової служби по телефону. Або ж представник роботодавця самостійно заповнює анкету в мережі Інтернет за посиланням, що надається працівником центру зайнятості.
До анкети вноситься загальна інформація про кадровий склад роботодавця, співпрацю з закладами професійно-технічної освіти, прийом на роботу та звільнення працівників, перспективи прийму на роботу та можливі плани щодо звільнення працівників.
Результати опитування будуть використані в процесі формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.
Тож розраховуємо, що включені до сформованого реєстру роботодавці Кіровоградської області, знайдуть час та пройдуть опитування, що допоможе не тільки забезпечити роботодавців кваліфікованими кадрами, а й спрогнозувати ринок праці і завчасно зреагувати на його запити.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
-------------------------------------------------------------------------------------
11.06.2021
На представників яких професій на Кіровоградщині немає попиту?
Ваш помічник – «Барометр професій»
Пропонуємо ознайомитися з «Барометром професій», який допоможе визначити професії, актуальні на ринку праці.
Професії, які відсутні на ринку праці регіону
агент страховий, адвокат, архітектор, бляхар, бортпровідник, виноградар, жокей, картограф, квіткар, кінорежисер, комівояжер, консьєрж, метрдотель, мельник, мікробіолог, оглядач гідротехнічних споруд, паркетник, перевірник судовий, селекціонер, сиророб, цукерник.
Професії, які присутні на підприємствах регіону, але в незначних кількостях
бариста, буфетник, водій тролейбуса, в'язальник, годувальник, диспетчер, діловод, касир у банку, кондитер, концертмейстер, кореспондент, кравець, масажист, оператор заправних станцій, пічник, покрівельник, секретар, слюсар-інструментальник, фармацевт, шліфувальник, штукатур.
Професії, за якими є можливість працевлаштуватись у регіоні
агроном, бармен, вантажник, вихователь, вчитель, двірник, економіст, комірник, лікар ветеринарної медицини, маляр, муляр, оператор комп’ютерного набору, офіціант, пекар
перукар, слюсар з механоскладальних робіт, столяр, укладальник-пакувальник, фрезерувальник, юрист.
Актуальні професії на ринку праці регіону
бухгалтер, водій автомобіля, електрик, електрогазозварник, електромонтер, інженер, кухар, лікар, машиніст екскаватора, менеджер, механік, монтер колії, оглядач-ремонтник вагонів, охоронник, продавець, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, сестра медична, слюсар з ремонту, тракторист, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, швачка.
Якщо Вас зацікавили вказані вакансії, за більш детальною інформацією звертайтеся до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування.
Відділ організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості
--------------------------------------------------------------
08.06.2021
Рубрика «Ви запитували – ми відповідаємо»
Чи можна звільняти під час ліквідації підприємства маму у декреті?
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Під час звільнення працівників за п. 1 ст. 40 КЗпП України має бути виконане дотримання певного порядку вивільнення та враховано переважне право на залишення на роботі, порядок якого передбачений ст. 42 КЗпП України. Крім того, у разі звільнення за цією підставою, діють обмеження щодо звільнення окремих працівників, установлені ст. 184 КЗпП України.
У період відпустки по догляду за дитиною до 3 років за жінкою зберігається робоче місце, про це вказано в ст.2 Закону України «Про відпустки». У вимогах ст. 184 КЗпП України заборонено звільнення вагітних жінок, які мають дітей до 3 років.
Чи можна переводити жінок, які перебувають у декретній відпустці, на інше робоче місце в установу, яка є правонаступником?
Під час ліквідації підприємства з правонаступництвом, звільнення жінок, зазначених у ч. 3 ст. 184 КЗпП України, можливе лише за п. 5 ст. 36 КЗпП України шляхом переведення на інше підприємство чи установу, які є правонаступниками. Водночас правонаступник зобов’язаний прийняти таких жінок на роботу у порядку переведення.
У разі повної ліквідації звільнення таких жінок відповідно до вимог ст. 184 КЗпП України відбувається з обов’язковим працевлаштуванням. Власник чи уповноважений орган здійснює їх працевлаштування самостійно або через державну службу зайнятості.
У разі, якщо працівника звільнено обґрунтовано, з додержанням процедури звільнення, підстав для поновлення працівника немає. Але, при невиконанні власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом протягом трьох місяців обов’язку по працевлаштуванню звільненого працівника за п. 2 ст. 36 КЗпП України, зокрема вагітної жінки, за заявою такої особи може вирішуватися спір не про поновлення на роботі, а про виконання зобов’язання по працевлаштуванню.
На запитання відповідали фахівці юридичного відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості
«Роботодавцям на замітку»
Ви маєте потребу в кадрах? Звертайтеся до служби зайнятості!
Ваше підприємство активно розвивається і у Вас є потреба в кадрах, Ви маєте намір оперативно укомплектувати вільні робочі місця? Ми вам допоможемо. Однією з важливих складових успішного заповнення роботодавцем вільних робочих місць та вакантних посад кваліфікованими кадрами є подання до державної служби зайнятості форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», незалежно від місцезнаходження роботодавця, у т.ч. й через електронний кабінет роботодавця.
Вимогу щодо інформування служби зайнятості про вакансії містить Закон України «Про зайнятість населення», відповідно до якого роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії) незалежно від місцезнаходження.
Звіт подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу, не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансій. Слід наголосити, що датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.
У разі відсутності потреби здійснення добору працівників та зайняття вакансії, роботодавець може самостійно повідомити про це фахівців базового центру зайнятості, будь-яким зручним для нього способом: у письмовій чи усній (телефонній) формі, а також через відмітку в корінці направлення на працевлаштування на вакансію, видане безробітній особі. У разі повідомлення роботодавцем про укомплектування вакансії – добір претендентів на неї центром зайнятості припиняється.
З порядком щодо заповнення роботодавцями зазначеної та інших форм звітності можна ознайомитися завітавши на вебсторінку Кіровоградського обласного центру зайнятості у рубрику «Роботодавцям» – підрубрика «Форми звітності».
-
- подає звіт про заплановане масове вивільнення працівників та у яких випадках?
У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання повинні подавати до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності звіт за формою №4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці».
Нагадуємо, що зазначена форма звітності віднедавна змінена і подається за новою формою. Нова форма звітності та порядок її складання затверджені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 березня 2021 року №563, що зареєстрований в Міністерство юстиції України 05 квітня 2021 року за №445/36067.
Термін подання звітності – не пізніше ніж за два місяці до вивільнення та не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення в разі звільнення держслужбовців (п. 1 та 1-1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу»). У разі якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подання інформації є перший після нього робочий день.
Інформація за встановленою формою подається в паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації).
Слід нагадати, що критерії масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця (одноразового або протягом 3 місяців), крім випадку ліквідації юридичної особи, визначені у ст. 48 Закону «Про зайнятість населення».
Звертаємо увагу, що наказ Міністерства соціальної політики від 31 травня 2013 року №317, яким було затверджено форму звітності №4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці» та Порядок її подання, втратив чинність.
Відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості
Підробіток для неповнолітніх: прийняття на роботу та його особливості
Наближається календарне літо. Чимало учнівської та студентської молоді, у т.ч. ті, які не досягли повноліття, замислюються над питанням, де підзаробити під час літніх канікул, аби стати фінансово незалежними.
Водночас, роботодавці залюбки приймають на роботу неповнолітніх, які погоджуються на запропоновану винагороду за свою працю та досить необізнані з особливостями трудових відносин, передбаченими нормами Кодексу законів про працю України.
Тож, як неповнолітнім, перш ніж розпочати пошуки роботи, так і роботодавцям, перш ніж оформити на роботу, корисно було б ознайомитися з низкою положень Кодексу законів про працю України та деяких інших нормативно-правових актів, присвячених врегулюванню трудових правовідносин з неповнолітніми.
Неповнолітні відповідно до статті 187 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) – особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
За загальним правилом, що міститься у частині першій статті 188 КЗпП, допускається приймати на роботу лише неповнолітніх осіб, які вже досягли 16 років. Щоправда, як виняток, за згодою одного з батьків або особи, що його замінює (усиновлювача чи піклувальника), можна приймати на роботу й осіб, які досягли 15 років.
Також допускається приймати на роботу осіб, яким виповнилося 14 років. Але це, виходячи зі змісту частини третьої статті 188 КЗпП, можливо, якщо додержуватися таких умов:
- прийняттю на роботу у вказаному віці підлягають лише учні загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних та середніх спеціальних навчальних закладів;
- такі особи можуть виконувати тільки легку роботу, яка не заподіює шкоди їхньому здоров’ю;
- їхня робота не повинна порушувати процес навчання та має виконуватися винятково у вільний від навчання час (наприклад, під час літніх канікул);
- потрібна згода одного з батьків (або особи, що їх замінює - усиновлювача чи опікуна).
Крім того, усіх неповнолітніх осіб приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду.
- Чи є обмеження щодо застосування праці неповнолітніх?
Є. Зокрема, особи, яким не виповнилося 18 років, не можуть працювати на виробництвах чи роботах, пов’язаних із виготовленням, зберіганням, транспортуванням і застосуванням вибухонебезпечних речовин чи отрутохімікатів; займатися торгівлею або зберіганням лікеро-горілчаної продукції; працювати водіями автомобілів тощо.
Також у зв’язку з особливостями фізичного розвитку підлітків забороняється залучати осіб, котрим не виповнилося 18 років, до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Окрім цього, забороняється залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.
І головне: неповнолітнім треба заздалегідь дбати про свою правову захищеність — укласти з роботодавцем під час прийняття на роботу письмовий трудовий договір (відповідно до пункту 5 частини першої статті 24 КЗпП), з чітким визначенням місця роботи, трудової функції, розміру та термінів видачі заробітної плати, режиму праці та відпочинку.
Які пільги мають неповнолітні щодо робочого часу, заробітної плати та надання відпусток?
Для всіх працівників, які ще не досягли вісімнадцяти років, чинним законодавством встановлено скорочену тривалість робочого часу. Так, якщо для дорослих працівників нормальна тривалість робочого часу відповідно до ч. 1 ст. 50 КЗпП становить 40 годин на тиждень, то підлітки віком до шістнадцяти років не повинні працювати більше 24 години на тиждень, а працівники віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років – 36 годин на тиждень (п. 1 ч. 1 ст. 51 КЗпП). Водночас, заробітна плата неповнолітнім працівникам при скороченій тривалості їх робочого часу виплачується в такому ж розмірі, як і працівникам відповідних категорій, які працюють у звичайному (повному) режимі робочого часу. Тобто працівники-підлітки хоч і працюють, порівняно з дорослими, протягом меншого проміжку часу, але мають право на оплату своєї праці у розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.
Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини вищевказаної максимальної тривалості робочого часу, передбаченої для осіб відповідного віку, тобто 12 годинам на тиждень – для осіб у віці до шістнадцяти років, або 18 годинам на тиждень – для осіб у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років.
Щодо щорічних відпусток, то відповідно до ст. 195 КЗпП вони надаються неповнолітнім працівникам у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації. Тривалість же щорічної відпустки згідно з ч. 2 ст. 75 КЗпП та ч. 8 ст. 6 Закону України «Про відпустки» становить для неповнолітніх працівників тридцять один календарний день.
Ткаченко Світлана, провідний юрисконсульт юридичного відділу обласного центру зайнятості
------------------------------------------------------------------------------------------------
03.06.2021
Що робити роботодавцю, аби максимально оперативно знайти потрібного спеціаліста?
Рекрутинг – один із активних напрямків роботи з роботодавцями.
Що робити роботодавцю, аби максимально оперативно знайти потрібного спеціаліста? Правильно, звернутися до рекрутера служби зайнятості!
Служба зайнятості гарантує: у співпраці з фахівцями-рекрутерами роботодавець без зайвих клопотів, безкоштовно і максимально швидко знайде собі кваліфікованого працівника.
Такі спеціалісти є у кожному центрі зайнятості. Вони знайдуть претендента на робоче місце не лише у базі даних офіційно зареєстрованих безробітних, а й серед іншого незайнятого населення на відкритому ринку.
Ще одна перевага: роботодавцю не потрібно витрачати час на відбір кандидатів із великої кількості охочих, адже попередню співбесіду рекрутери проведуть самі.
За вашим бажанням служба зайнятості організує скайп-співбесіду з потенційними кандидатами на посаду. Швидко й зручно, чи не так?
До того ж фахівці служби зайнятості постійно формують базу клієнтів - шукачів роботи, і як тільки з’являється бажана вакансія, обов’язково повідомляють про неї претендента.
Чекаємо вас у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
19.05.2021
Представників яких професій найбільше серед зареєстрованих безробітних Кіровоградщини?
Станом на 01.05.2021 року кількість мешканців Кіровоградщини, які мали статус безробітного, становила 17000 осіб.
За професіями (посадами) серед зареєстрованих безробітних переважають:
- Працівники сфери торгівлі та послуг – 3357 осіб;
- Найпростіші професії – 2867 осіб;
- Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 2524 особи;
- Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі) – 2001 особа;
- Фахівці – 1558 осіб;
- Кваліфіковані робітники з інструментом – 1496 осіб;
- Професіонали – 1410 осіб;
- Підсобні робітники – 1138 осіб;
- Технічні службовці – 948 осіб;
- Продавці продовольчих товарів – 759 осіб.
Варто зазначити, що станом на 17.05.2021 року, кількість вакансій, зареєстрованих роботодавцями у службі зайнятості Кіровоградщини, становила 1478 одиниць.
Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13.05.2021
НАДС організовує День відкритих дверей для всіх, хто мріє побудувати кар’єру в державному секторі
Запрошуємо на День відкритих дверей державної служби!
Шукаєте роботу? Цікавитеся державною службою? Мрієте побудувати кар’єру в державному секторі? Тоді ви неодмінно маєте відвідати День відкритих дверей державної служби! Адже саме під час цього заходу ви дізнаєтеся: чому варто обрати кар’єру держслужбовця, які переваги держави, як роботодавця, як відбувається конкурс на державну службу та як можна пройти стажування в одному з державних органів.
Дата: 14.05.2021.
Час: 13:00-15:00.
Формат: відеоконференція в ZOOM.
Організатори: Національне агентство України з питань державної служби (НАДС).
Спікери: Голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Andriy Klochko, Голова підкомітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, державних символів та нагород Олександр Корнієнко, Олег Немчінов, Міністр КМУ, заступник міністра цифрової трансформації Валерія Іонан (Valeriya Ionan), Голова НАДС Наталія Алюшина, директор Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування Юля Лозюк, директор департаменту молодіжної політики Міністерство молоді та спорту Ірина Бєляєва, а також державні експерти НАДС.
Про що йтиме мова:
- Держава як роботодавець: кого запрошує державна служба? Перспективи роботи в регіонах та інноваційність й ініціативність, як цінності державної служби;
- На що потрібно звернути увагу та що врахувати під час підготовки та проходженні конкурсу на державну службу: яку інформацію варто вказати в резюме та заяві, який алгоритм проходження конкурсу, як користуватися єдиним порталом вакансій державної служби;
- Стажування молоді в державних органах та НАДС, програма «Державотворець».
Програма заходу: https://bit.ly/33paT5O.
Кому буде цікаво: студенти-випускники; молоді спеціалісти, які хочуть побудувати кар’єру на державній службі, усі хто шукає роботу і хоче спробувати свої сили в державному секторі.
Як долучитися: дивитися трансляцію заходу можна:
- за посиланням в ZOOM – https://bit.ly/3hb3QWf;
- на каналі НАДС у YouTube – https://bit.ly/3ursyp4;
- посилання на пряму трансляцію буде розміщено на сторінці НАДС у Facebook – https://bit.ly/3eomcRR.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Маєте мобільний застосунок Дія?
Використовуйте свої е-документи в центрі зайнятості!
Державна служба зайнятості не стоїть осторонь інновацій.
Електронні цифрові документи, що містяться в застосунку Дія, можна використовувати для реєстрації в службі зайнятості та під час подальших візитів до центрів зайнятості Кіровоградщини.
Просто повідомте фахівця центру зайнятості про те, що ви використовуєте електронний варіант документів.
Це зручно і швидко.
Деталі та покрокова інструкція з використання – у інфографіці.
Кіровоградський обласний центр зайнятості