Загальна інформація
Жителям Кіровоградщини пропонують змінити професію та опанувати ІТ-спеціальність
Міністерство цифрової трансформації України спільно з компанією Binance Charity та Львівським ІТ Кластером – IT Generation реалізували освітню програму для всіх українців, які хочуть змінити професію та опанувати ІТ-спеціальність.
На сьогодні сформовано перелік з 23 шкіл, які навчатимуть ІТ-професій.
Як взяти участь у проєкті:
-
Оберіть на сайті IT Generation школу та напрям, за яким ви хочете навчатися.
-
Зареєструйтеся на платформі Binance і пройдіть верифікацію, щоб отримати Binance Account ID. Як це зробити — дивіться у відео https://is.gd/MS2GuS та — https://is.gd/S97Vnr
-
Перейдіть на сайт школи та подайте заявку на участь
-
Пройдіть відбір — його організовуватиме сама школа.
-
Укладіть договір зі школою та розпочинайте навчання.
Прийом заявок триватиме два тижні. Першими учнями стане близько 1000 українців.
Більше інформації — на сайті https://it-generation.gov.ua/.
Дитячі іграшки та лінія з виробництва дроту: уряд виділив перші кошти для переможців програми грантів
Уряд погодив виділення 44,3 мільйона гривень з резервного фонду для фінансування перших переможців програми грантів на розвиток переробного бізнесу. Вже найближчим часом учасники програми, які набрали найбільшу кількість балів за свої бізнес-проекти, отримають кошти на обладнання, матеріали, сировину тощо.
Серед проектів, у які будуть спрямовані кошти – запуск лінії з виробництва дроту, розширення виробництва дитячих іграшок, закупівля сучасного обладнання для розширення виробництва м’ясо-ковбасних виробів, придбання лінії електрооптичного сортування для перероблення і консервування фруктів та овочів та інші.
Реалізація перших проектів у сфері перероблення дозволить забезпечити роботою 150 людей.
«Створення близько 75 тисяч робочих місць протягом року та поява нових підприємств, які створюватимуть якісну українську продукцію – таких результатів очікуємо від втілення програми грантів для розвитку переробної промисловості. Підтримуємо українського виробника, чиї товари мають шанс посісти своє місце у світовій торгівлі та довести свою відповідність міжнародним стандартам якості», – підкреслила Перша віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Загалом з початку запуску програми грантів для переробних підприємств українці подали 574 заявок на участь через Портал Дія. 65% заявників планують витратити кошти на обладнання, 22% – на введення устаткування в експлуатацію, 13% – на доставлення техніки.
Серед найпопулярніших напрямків, у яких підприємці реалізують свої проекти – виробництво товарів та гуртова торгівля ними – 4,5%, лісопильне та стругальне виробництво – 4,1%, перероблення зернових, бобових культур і насіння олійних культур – 3,8%, виробництво м'ясних продуктів та м’яса – 3,2%.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Результати розгляду заяв щодо надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу (за період з 11 по 24 липня 2022 року)
Інформація учасникам програми надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу!
Державний центр зайнятості ухвалив чергове рішення щодо заяв з найбільшою кількістю балів у межах граничної суми мікрогрантів (по заявах поданих за період з 11 по 24 липня 2022 року).
З переліком таких заяв у розрізі областей можна ознайомитись тут.
Решта заяв з позитивним рішенням комісії будуть автоматично розглядатися у наступному періоді у межах кінцевого строку, встановленого Мінекономіки з урахуванням наявного фінансування, про що Мінекономіки інформує Державний центр зайнятості та уповноважений банк.
Очікуйте офіційний лист-рішення про надання або відмову щодо надання мікрогранту, які обов’язково будуть розіслані на адреси електронної пошти, зазначені у ваших заявах.
У разі отримання позитивного рішення вам необхідно буде звернутися до найближчого відділення АТ «Ощадбанк» для відкриття рахунку та укладення угоди на отримання мікрогранту.
Форма договору та заява про надання мікрогрантів тут.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
Маєте цікаві ідеї?
Український фонд стартапів надаватиме гранти у розмірі до 35 тис доларів
Український фонд стартапів надаватиме гранти у розмірі до 35 тис доларів тим, хто запропонує цікаві ідеї проектів подвійного призначення – цивільного та військового.
Це безповоротна фінансова допомога, яка одночасно задовольняє три потреби:
-
закриває витрати на розвиток проєкту;
-
надає доступ до найкращих менторів та експертів;
-
підвищує обороноздатність країни та сприяє її швидкій післявоєнній відбудові.
Military-tech – перспективний напрямок технологічного розвитку. Його світовий флагман – Ізраїль, де воєнні стартапи та розробки були адаптовані для потреб мирного населення. В результаті буму розвитку мілітарних технологій держава зміцнила свою безпеку й зробила життя громадян більш комфортним.
Програма Фонду покликана сприяти створенню та розвитку інноваційної продукції подвійного призначення: технологій, процесів чи інші складових, що відрізняють таку продукцію від існуючих на ринку або відповідають існуючому попиту одночасно як від приватних осіб, так і держави.
Заявки приймаються на постійній основі.
Подати заявку для отримання гранту можна за посиланням: https://cutt.ly/ZZnanLP.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
УВАГА!
ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
|
Щоб зареєструватися в службі зайнятості або отримати консультацію скористайтеся електронною чергою
|
Для пошуку роботи в межах України скористайтеся Інтернет-ресурсом ДСЗ «Єдине соціальне середовище зайнятості», блок «Шукаю роботу» https://kid.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy
|
|
|
Зареєструватися в службі зайнятості можна через Єдиний портал державних послуг ДІЯ. |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чи вважати вільним робочим місцем (вакансією) з обов’язковим зазначенням його у звіті за формою 3-ПН робоче місце звільненого працівника, якщо потреба у новому працівнику відсутня або може з’явитись через певний час?
За умови прийняття роботодавцем рішення про розподілення навантаження між працюючими вчителями годин навантаження звільненого вчителя інформація про вакансії вчителя за формою звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» не надається.
Разом з тим роботодавець може звернутися до центру зайнятості з пропозицією перспективної вакансії (посади (робочі місця), які очікуються у роботодавців у перспективі) з метою отримання допомоги в укомплектуванні підприємств персоналом.
Відповідно до Конституції України, згідно із Законом України «Про зайнятість населення» та Законом України «Про рекламу», інформація про вакансії за вищезазначеною формою не повинна містити дискримінаційних вимог за віком і статтю, кольором шкіри, політичними, релігійними та іншими переконаннями, етнічним та соціальним походженням, майновим станом, місцем проживання, мовними або іншими ознаками, щодо членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
15.02.2022
Діджитал: цифрові навички та навчання упродовж життя
Активне запровадження різновекторних цифрових е-послуг та цифрової освіти суттєво впливає на щоденне життя пересічних громадян незалежно від віку, соціального та матеріального становища.
Сьогодні майже все, що ми робимо, потребує певного рівня цифрових навичок, які, дедалі більше «інтегруючись» у наш побут, стають невід’ємною частиною повсякденного життя, у т.ч. й професійного.
Наприклад, уже зараз найбільш затребувані професії переважно вимагають шукачів роботи з наявністю цифрових навичок.
Тому цифрова грамотність повинна бути однією з ключових компетентностей кожної людини задля розширення її можливостей під час реалізації її прав у всіх сферах життя, у т.ч. й в отриманні послуг.
Серед інших державних установ служба зайнятості сьогодні є також майданчиком надання широкого спектру послуг, зокрема й через електронні сервіси.
На інтернет-ресурсі державної служби зайнятості, який має назву «Єдине соціальне середовище зайнятості», створено низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому.
Насамперед, для запису на індивідуальний прийом до фахівця без попереднього відвідування центру зайнятості громадяни можуть скористатися послугою “Електронна черга”. Для зручності у пошуку актуальних вакансій у вільному доступі Інтерактивна мапа вакансій у розрізі регіонів.
Упроваджено в роботу електронні кабінети для шукачів роботи та роботодавців, що спрощують комунікації служби зайнятості з клієнтами.
Усім, хто прагне розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання, рекомендуємо скористатися зручним сервісом – «Освітній портал державної служби зайнятості». Сервіс надає можливість розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці; отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу; навчитися складати резюме сучасного формату; обрати освітні курси та ін.
Дистанційно можна отримати й профорієнтаційні послуги, скориставшись онлайн Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри.
Слід нагадати, що чимало запроваджено електронних сервісів на сайті державних послуг «Дія», у т.ч. і сфери зайнятості. Так, наприклад, через зазначений сервіс можна зареєструватися у службі зайнятості.
Отже, цифрові навички стають незамінним супутником у повсякденному житті людини, її роботі та побуті. А вже опановувати ці навички чи ні – особистий вибір кожного. Розвивайтеся, розширюйте свій кругозір, наповнюйтеся новими знаннями – і вперед до нових звершень!
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості
--------------------------------------------------------------------------------
09.09.2021
Соціальні зобов’язання роботодавців: що про це треба знати?
Відповідно статті 69 Господарського кодексу України підприємства з правом найму робочої сили мають забезпечувати визначену відповідно до закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, осіб з інвалідністю, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту.
Соціальні зобов’язання роботодавців регулюються також Кодексом законів про працю України, законами України “Про зайнятість населення”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та іншими нормативно-правовими актами.
Статтею 14 Закону України “Про зайнятість населення” визначено, що до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:
один з батьків або особа, яка їх замінює і:
- має на утриманні дитину (дітей) віком до 6-и років;
- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14-и років або дитину-інваліда;
- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
молодь, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;
особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
учасники бойових дій (зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);
непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
Для працевлаштування зазначених громадян (крім осіб з інвалідністю, норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", та непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям) підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці самостійно розраховують квоту, з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці, та забезпечують їх працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звернутися за сприянням для працевлаштування даної категорії громадян до центрів зайнятості.
Для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.
Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян, про що роботодавці інформують щороку державну службу зайнятості. Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Згідно частини 2 статті 53 Закону України “Про зайнятість населення”, у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у статті 14 цього Закону (крім осіб з інвалідністю та непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям), з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у 2-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.
Про документи, які підтверджують належність громадян до квотних категорій
Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. У рядку 02 інформації зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році.
Належність громадян до квотних категорій та дія квоти протягом відповідного періоду підтверджуються документами, а саме:
1) копією свідоцтва про народження дитини для:
одного з батьків або особи, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років (до досягнення дітьми (дитиною) шести років, таке право може використати один із батьків дітей (дитини) віком до шести років);
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років (до досягнення дитиною 14 років);
осіб, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу (протягом трьох років з дня прийняття на роботу);
2) копією пенсійного посвідчення, що містить запис про інвалідність, для:
одного з батьків або особи, яка їх замінює і:
виховує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (до досягнення дитиною 18 років);
утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності) (до досягнення батьками пенсійного віку відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").
У разі відсутності пенсійного посвідчення належність громадян до категорій може підтверджуватися одним із таких документів:
копією посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" , наведеного в додатку 1 до Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16.11.2007 № 612, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.12.2007 за № 1349/14616;
копією форми № 080/о "Медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.12.2001 № 482, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.01.2002 за № 11/6299;
копією форми первинної облікової документації № 157-1/о "Довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією", затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.07.2012 № 577, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.09.2012 за № 1504/21816.
Крім документів, зазначених у пунктах 1 та 2, належність громадян до категорій для особи, яка замінює одного із батьків, підтверджується копією рішення місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування про встановлення опіки чи піклування над такою дитиною або рішення суду; одинокої матері (батька) - довідкою про отримання (неотримання) допомоги за формою, наведеною у додатку 11 до Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.10.2006 за № 1098/12972;
3) копією витягу з електронної обліково-статистичної картки дитини за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 28.11.2015 № 1256, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 380/28510, - для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку);
4) копією довідки про звільнення за формою, наведеною у додатку 9 до Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.06.2012 № 847/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.06.2012 за № 957/21269, - для осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування, які після звільнення не перебували у трудових відносинах (до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу);
5) копією диплома або іншого документа про освіту - для молоді віком до 35 років, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня прийняття на роботу);
6) копією військового квитка - для молоді віком до 35 років, яка звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення служби) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня укладення першого трудового договору після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби);
7) копією посвідчення учасника бойових дій, зразок якого наведено в додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302, - для учасників бойових дій (до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу).
Працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню: законодавство та звітність
Статтею 14 Закону України “Про зайнятість населення” визначено категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Для працевлаштування таких громадян (крім осіб з інвалідністю) роботодавцям (юридичним особам) з чисельністю працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Для юридичних осіб, з чисельністю працівників від 8 до 20 осіб, встановлена квота у розмірі не менше однієї особи для працевлаштування осіб передпенсійного віку (особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років).
Наказом Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271 (із змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.05.2013 за № 841/23373, затверджено Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого (після звітного року), подають до базових центрів зайнятості або філій регіональних центрів зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (за встановленою вказаним наказом формою).
У рядку 01 інформації зазначається середньооблікова чисельність штатних працівників за календарний рік, що передує звітному (середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 № 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за № 1442/11722, у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників).
У рядку 02 - середньооблікова чисельність штатних працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році.
У рядку 03 - розрахункова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (округлення результатів обчислень здійснюється за таким правилом: округлюються цифри поступово справа наліво: якщо остання значуща цифра менше або дорівнює "4", вона відкидається; якщо більше або дорівнює "5", найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю).
У рядку 04 вказується середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік.
У рядку 05 вказується середньооблікова чисельність штатних працівників, що є особами передпенсійного віку (рядки 04 та 05 заповнюються виключно роботодавцями з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб).
У рядку 06 вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.
----------------------------------------------------------------------------
07.07.2021
Маєте мобільний застосунок Дія?
Використовуйте свої е-документи в центрі зайнятості!
Державна служба зайнятості не стоїть осторонь інновацій.
Електронні цифрові документи, що містяться в застосунку Дія, можна використовувати для реєстрації в службі зайнятості та під час подальших візитів до центрів зайнятості Кіровоградщини.
Просто повідомте фахівця центру зайнятості про те, що ви використовуєте електронний варіант документів.
Це зручно і швидко.
Деталі та покрокова інструкція з використання – у інфографіці.
Кіровоградський обласний центр зайнятості
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!
З питань пошуку роботи звертайтеся
до Маловисківської районної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості,
що знаходиться:
за адресою: м. Мала Виска вул. Центральна, 68.
Телефони для контактів:
Для населення:
тел.: 05(258) 5 13 69, 05(258)5 14 86
Для роботодавців:
тел.: 05(258)5 15 86
РЕЖИМ РОБОТИ:
понеділок – четвер:
початок роботи – 8.00 год.,
закінчення – 17.00 год.
п’ятниця:
початок роботи – 8.00 год.,
закінчення – 15.45 год.
субота і неділя – вихідні дні.
Послуги надаються державною службою зайнятості безкоштовно.