Чи передбачені додаткові гарантії у сфері зайнятості безробітним з числа членів малозабезпечених сімей?

22.02.2022

Категорії громадян, які мають право на додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, визначені частиною 1 статті 14 Закону України “Про зайнятість населення” (далі – Закон). До них належать і непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям. Ця категорія громадян потрапила до потребуючих додаткових гарантій після внесення змін до Закону Законом України від 02.06.2020 № 646-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” (набрав чинності 01.07.2020).

Категорії громадян, перелічені у частині 1 статті 14 Закону, мають декілька видів додаткових гарантій. Більшість з них (але не всі, серед них і непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям) мають право на працевлаштування на заброньовані у роботодавців робочі місця (встановлення квоти передбачено частиною 2 статті 14 Закону) та на працевлаштування на нові робочі місця з компенсацією роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (у тому числі і зазначені непрацюючі працездатні особи).

Ще однією додатковою гарантією для непрацюючих працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, є створення стимулів для інтеграції на ринок праці цих осіб (пункт 7 частини 2 статті 24 Закону). Згідно зі статтею 9 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, таким стимулом є надання державною службою зайнятості одноразової безвідсоткової поворотної допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї за рахунок коштів державного бюджету.

З інформацією загального характеру щодо допомоги можливо ознайомитись на вебсторінці Кабінету Міністрів України. В подальших матеріалах на сторінці планується надання детальних консультацій з питань отримання допомоги.

Детальніше за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/news/marina-lazebna-gidna-robota-shlyah-do-podolannya-socialnih-negarazdiv-proekt-ruka-dopomogi-stvorenij-dlya-cogo