Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Поговоримо про сказ?

Багато хто з нас вже знає, що сказ – це особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання людей і тварин, яке неминуче закінчується смертю. Джерелом збудника сказу є хворі тварини (зокрема червоні лисиці), які виділяють вірус зі слиною. Зараження сказом відбувається в основному через покуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

14:52 05.12.2023

ТРАНСЖИРИ І ЧОМУ ЇХ ВАРТО УНИКАТИ

Трансжири – це різновид ненасичених жирів, які від звичайних жирів відрізняються структурою, а отже і властивостями. Невелика їх кількість може міститися в натуральних харчових продуктах – молоці та різних видах м’яса. Але їх там настільки мало, що небезпеки вони не становлять. На більшу увагу заслуговують трансжири промислового виробництва, які отримують із рідких рослинних олій шляхом гідрогенізації, тобто, приєднанням атома водню.

16:14 29.11.2023