Щодо некомерційного переміщення тварин із території України до країн ЄС

Дата: 08.02.2023 14:52

Щодо некомерційного переміщення тварин із території України до країн ЄС

Враховуючи введення воєнного стану на території України та запровадженням країнами-членами ЄС, які межують з Україною, спрощеної системи контролю домашніх тварин, що переміщуються з території України до країн ЄС, оформлення ветеринарних свідоцтв форма № 1 може проводитись із врахуванням згаданих спрощень, до моменту офіційного оприлюднення інформації про їх зміну та/або скасування. Оформлення ветеринарних свідоцтв форма № 1 у такому випадку проводиться з метою вивезення тварин за межі району (міста), при їх транспортуванні територією України, згідно вимог абзацу 3 пункту 3 Порядку видачі ветеринарних документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. № 857.

Водночас, у випадку коли країни ЄС є лише транзитними країнами, заходи контролю з метою подальшого переміщення (транспортування) здійснюється з урахуванням вимог кінцевої країни-призначення. Ознайомитись з актуальною інформацією про умови та стан дії спрощеної системи контролю домашніх тварин запровадженої країнами-членами ЄС та іншими країнами, можна на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби (https://dpss.gov.ua/) в розділі «Міжнародне співробітництво» - «Ветеринарія та безпечність» - «Вимоги до некомерційного переміщення тварин».