Мар'янівська територіальна громада
НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОН

ПОДБАЙТЕ ПРО СВІЙ КОЛОДЯЗЬ

Дата: 23.02.2023 16:14
Кількість переглядів: 276

Фото без опису

ПОДБАЙТЕ ПРО СВІЙ КОЛОДЯЗЬ

 

З настанням весни та теплої пори мешканці приватних будинків зазвичай проводять прибирання та впорядкування території своїх домоволодінь та навколо неї. Але не всі пам’ятають, що приводити до ладу необхідно і джерело нецентралізованого водопостачання – колодязь. Забруднити питну воду можуть весняні паводки, дощі, розставання снігу, ґрунтові та стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві. Неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб таких як: черевний тиф, холеру, дизентерію, вірусний гепатит А, гельмінтози, тощо.

Тож, щоб запобігти забрудненню води у колодязі необхідно утримувати в чистоті територію поблизу колодязя та організовувати відведення поверхневого стоку.

Відповідно до санітарних правил власники колодязів повинні щорічно проводити обстеження споруд колодязя, перевіряти цілісність глиняного замка, огорожі (якщо колодязь знаходиться за межами Вашої ділянка), навісу, кришки та при необхідності проводити їх ремонт. Все це дозволить забезпечити герметизацію джерела та унеможливлення потрапляння у питну водусторонніх речовин, сміття.

Також необхідно не рідше 1 разу на рік проводити чищення колодязя. З цією метою воду повністю відкачують, а стінки чистять металевими щітками від нальоту та дно від осаду. Далі поверхню стінок колодязя зрошують дезінфікуючим розчином та очікують, поки колодязь наповниться водою. Далі проводять дезінфекцію підводної частини об'ємним способом, тобто відповідно до об’єму води в колодязі розраховують необхідну кількість дезінфікуючого засобу. Після чого колодязь закривають і залишають на декілька годин. Тривалість залежить від дезінфікуючого засобу, що використовується для дезінфекції. Після чого воду треба знову відкачати і після наступного заповнення провести лабораторні дослідження безпечності та якості питної води.

Крім того, власником колодязя спільно з посадовою особою територіального органу Держпродспоживслужби оформляється Санітарний паспорт на колодязь у двох примірниках та ними підписується. Зразок бланку Санітарного паспорту в додатку №6 до Державних санітарних норм та правил                                    «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»             ДСанПіН 2.2.4-171-10, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 12 травня 2010 року № 400.

Подбайте про своє здоров’я! Облаштуйте колодязь відповідно до вимог та вживайте воду тільки належної якості.

 

Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень