Які зміни відбулись в сфері контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення?

Дата: 13.08.2024 13:44

Наказом Міністерства економіки України від 20 червня 2024 року 15145 (набрав чинності 02 серпня 2024 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 липня 2024 року за  1010/42355, внесено зміни до додатків до Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду. Цей Акт затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 27 жовтня 2020 року № 2161, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2020 року за 1280/35563.

Зміни стосуються:

Переліку питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю) з питань виявлення неоформлених трудових відносин;

Переліку питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання (об'єктом відвідування) вимог законодавства про працю;

Переліку питань для проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю;

Переліку питань для проведення заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів.

Так, перелік питань щодо додержання законодавства про зайнятість населення викладено в новій редакції. В оновленій редакції переліку, зокрема, виключені питання, що стосуються відмінених норм законодавства щодо виконання                             5-відсоткової квоти.

Слід також зазначити, що до вищевказаного наказу № 15145 внесено процедурні зміни (на усунення зауважень Міністерства юстиції України) наказом Міністерства економіки України від 11 липня 2024 року № 16611, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 липня 2024 року за 1058/42403. Цей наказ теж набрав чинності 02 серпня 2024 року.

Наказ Міністерства економіки України від 20 червня 2024 року № 15145 доступний за посиланням https://is.gd/kYPMgB

#Електронний_кадровий_клуб