Про зміни у законодавстві України щодо обмеження торгівлі алкогольними напоями

Дата: 14.08.2024 13:59

Законом України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального” від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ, який набрав чинності 27 липня 2024 року, (далі – Закон України) внесено зміни в чинне законодавство України в частині повноважень органів місцевого самоврядування запроваджувати заборону продажу алкоголю у визначений час доби.

Звертаємо увагу, що пунктом 29 розділу ХІІІ “Перехідні положення” з дня набрання чинності Законом України раніше встановлені сільськими, селищними, міськими радами, державними адміністраціями (військовими адміністраціями) обмеження щодо заборони торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, на територіях, на яких не ведуться бойові дії, або на територіях, які не є тимчасово окупованими Російською Федерацією, втрачають чинність, крім обмежень на час комендантської години, які зберігаються до затвердження Кабінетом Міністрів України порядку встановлення обласними державними адміністраціями (обласними військовими адміністраціями) заборони торгівлі алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі, у визначений період доби під час дії воєнного стану.

Крім того, зазначеним законом скасовано підпункт 441 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних слабоалкогольних напоїв суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений час доби в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Текст закону розміщено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України у ‘розділі “Законодавство” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3817-20#Text

Додатково повідомляємо, що розпорядженням начальника Кіровоградської обласної військової адміністрації від 31 жовтня 2023 року №1228-р запроваджено на території Кіровоградської області комендантську годину з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин.
Інформація надається в порядку інформування та відповідного реагування.

Кіровоградська обласна військова адміністрація