Чи вплине визнання Господарського кодексу України таким, що втратив чинність, на сферу зайнятості?
Ні, не вплине.
Насамперед нагадаємо, що статтею 55 Господарського кодексу України (далі
- Кодекс) визначено критерії належності субʼєктів господарювання до субʼєктів мікропідприємництва, малого, середнього та великого підприємництва.
Певна частина нормативно-правових актів, які регулюють питання зайнятості населення, має відношення до таких критеріїв. Так, пунктом 3 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року Nº 738, визначено, що для його цілей субʼєктом господарювання вважається субʼєкт мікропідприємництва чи малого підприємництва у значенні, наведеному
в Кодекс.
Законом України від 09 січня 2025 року Nº 4196-IX "Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та обʼєднань юридичних осіб" (далі - Закон), серед іншого, визнано Кодекс таким, що втратив чинність. Закон набрав чинності з 28 лютого 2025 року та вводиться в дію через 6 місяців з цієї дати (крім окремих положень).
Статтею 2 Закону визначені критерії належності субʼєктів господарювання до субʼєктів мікропідприємництва, малого, середнього та великого підприємництва.
Ці критерії відповідають аналогічним критеріям, визначеним Кодексом.
Тож, фактично подальше визнання Кодексу таким, що втратив чинність, не вплине на вирішення питань зайнятості. Відповідні нормативно-правові акти сфери зайнятості мають бути приведені у відповідність до Закону.
Закон України від 09 січня 2025 року Nº 4196-[Х доступний на парламентській
вебсторінці, посилання тут: https://surl.gd/yezubr
#Електронний кадровий клуб
УКР
• Пошук.
FTNS
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)