Мар'янівська територіальна громада
НОВОУКРАЇНСЬКИЙ РАЙОН

Новини

Дата: від до Скинути

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ – ВЧАСНЕ ПРОВЕДЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ПОЛЬОВОГО ОЦІНЮВАННЯ 

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ – ВЧАСНЕ ПРОВЕДЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ПОЛЬОВОГО ОЦІНЮВАННЯ 

Настав час визначення сортових якостей насіння, а саме проведення попереднього польового оцінювання (обстеження) зернових культур. У ході попереднього польового оцінювання кожен заявлений посів обстежують у натурі для підтвердження ідентичності сорту за комплексом сортовирізняльних ознак, що проявляються у період колосіння (викидання волоті) – цвітіння, а також перевіряють дотримання вимог технології виробництва насіння (попередники, межі посіву, просторова ізоляція) та ступінь засміченості посіву бур’янами (карантинними, важковідокремлюваними, злісними), важковідокремлюваними культурами, ураженості хворобами і пошкодженості шкідниками. При проведенні попереднього польового оцінювання до уваги беруть тільки ті ознаки, які в цей період мають явно виражений прояв. Відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал», ця процедура здійснюється аудиторами із сертифікації, які зареєстровані у Державному реєстрі аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів). Послугою аудиторів можуть скористатися як суб’єкти насінництва (виробництво насіння з правом реалізації), так і господарства-виробники товарної продукції (виробництво насіння для власних потреб). Позитивний результат проведеного попереднього польового оцінювання є підставою для здійснення остаточного польового оцінювання (обстеження) посіву, кінцева мета якого є визнання посіву сортовим, а урожай придатним на насіннєві цілі. Остаточне обстеження проводиться у фазі розвитку рослин, коли проявляється найбільше сортовирізняльних ознак. Для пшениці, жита тритикале, ячменю, вівса – це кінець воскової-початок повної стиглості зерна. За результатами остаточного польового оцінювання (обстеження) посіву складається «Акт польового оцінювання (обстеження)», який є підставою для отримання сортового сертифікату при виробництві насіння для реалізації та сортовим, супровідним документом до відібраних проб насіння, призначеного для внутрішньогосподарського використання. Такі проби направляються до лабораторій для визначення посівних якостей насіння. З переліком акредитованих лабораторій можна ознайомитись за цим посиланням. Процедуру проведення польового оцінювання регламентує Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, затверджений постановою КМУ від 21.02.2017 № 97. У підсумку аграрій, який використовує на посів не тільки придбане сортове насіння, а й власного виробництва, працює у правовому полі. За роз’ясненнями та консультаціями з цього питання можна звертатися до відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки за телефоном +380501717369. Ми знаходимося за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 404.

12:30 13.06.2023

Поліцейський офіцер Мар’янівської громади Андрій Пахалюк отримав відзнаку «ЗА СЛУЖБУ ДЕРЖАВІ».

Поліцейський офіцер Мар’янівської громади Андрій Пахалюк отримав відзнаку «ЗА СЛУЖБУ ДЕРЖАВІ».

Поліцейський офіцер Мар’янівської громади Андрій Пахалюк отримав відзнаку «ЗА СЛУЖБУ ДЕРЖАВІ». Поліцейський офіцер громади – це той, хто завжди поруч і стоїть на захисті жителів громади. Він знає, що турбує мешканців, і приходить на допомогу 24/7, аби людям було спокійно та безпечно. На прикладі нашої громади можна сміливо стверджувати, що проєкт «Поліцейські офіцери громади» дієвий і своєчасний та повністю відповідає задекларованому слогану «Я тут, щоб оберігати».

10:51 29.05.2023

Посади дерево – подаруй життя

Посади дерево – подаруй життя

Висадження дерев – важлива справа. Дерева позитивно впливають на клімат. Перш за все, вони слугують резервуарами для чистого повітря. Крони дерев не лише створюють тінь, захищаючи людей від прямих сонячних променів, але й поглинають до 25% звукової енергії, створюючи для мешканців комфортні умови, надають естетичний вигляд. З ініціативи Мар’янівського сільського голови, Андрія Флорі, вже понад 400 дерев було висаджено та закуплено ще 300 дерев для озеленення території громади. Пам`ятаймо, що тільки наше добро збереже чарівний світ природи. Сподіваємося, що дерева будуть рости, милувати і приносити радість оточуючим.

23:39 15.05.2023

«Мама, тато, я – спортивна сім’я!»

«Мама, тато, я – спортивна сім’я!»

«Мама, тато, я – спортивна сім’я!» 13 травня 2023 року в Мар’янівській територіальній громаді відбулися спортивні змагання. Батьки і діти змагалися за першість у різних конкурсах та естафетах. Основною метою заходу стало зміцнення здоров'я дітей і батьків, виховання любові до фізичної культури. Результати змагань: 1 місце: родина Матвієнко; 2 місце: родина Бут; 3 місце: родина Савка. Змагання серед дітей та батьків пройшли у дружній, спортивній атмосфері. Всіх учасників було нагороджено пам’ятними подарунками та грамотами. Разом до ПЕРЕМОГИ!  

11:03 15.05.2023

Про те, як залучити молодь до позитивних змін й створити умови, щоб молоді люди ставали активними учасниками розбудови свого населеного пункту, будуть говорити в Мар’янівській громаді.

Про те, як залучити молодь до позитивних змін й створити умови, щоб молоді люди ставали активними учасниками розбудови свого населеного пункту, будуть говорити в Мар’янівській громаді.

Про те, як залучити молодь до позитивних змін й створити умови, щоб молоді люди ставали активними учасниками розбудови свого населеного пункту, будуть говорити в Мар’янівській громаді. Захід відбудеться у форматі діалогу, де кожен учасник зможе поділитися своїми думками щодо того, як налагодити якісне залучення та спільнодію молодих жителів громади для швидшого та ефективнішого вирішення актуальних для молоді проблем. Діалогова зустріч «Як зробити молодь активними учасниками змін в громаді» відбудеться 17 травня 2023 року в приміщенні Мультимедійного простору «Перспективні українки» за адресою: с. Велика Виска, вул. Центральна, 84. Початок заходу – о 14.00 годині. Тривалість – 14.00-16.30. Попередньо потрібно зареєструватись за посиланням: https://forms.gle/Kn6frdhqn99MSrJ78 До участі в заході запрошуються всі бажаючі. Допомагати модерувати захід будуть фасилітатори і фасилітаторки з представників місцевого самоврядування, які попередньо пройшли навчання практикам ведення діалогу. Додамо, що консультаційна та інформаційна підтримка діалогового заходу надається в рамках проєкту “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки «U-LEAD з Європою». Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

11:00 12.05.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень