Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устатковання в умовах воєнних (бойових) дій
1. Заборонити експлуатацію та виконання робіт підвищеної небезпеки у регіонах, що розташовані безпосередньо у зонах ведення воєнних (бойових) дій та на незначній відстані від них.
2. Перед проведенням робіт підвищеної небезпеки роботодавцям, спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС, ДСНС, територіальної оборони організувати перевірку території підприємства та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших підозрілих предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам підприємства (особливо у зонах прилеглих до ведення воєнних (бойових) дій).
3. Перед проведенням робіт організувати позапланові інструктажі з питань охорони праці працівників щодо дій посадових осіб та виробничого персоналу суб’єктів господарювання у разі початку воєнних (бойових) дій (артилерійські обстріли, бомбардування тощо).
4. Розробити плани евакуації персоналу перед початком та під час воєнних (бойових) дій та плани ліквідації аварійних ситуацій з мінімальним рівнем загрози життю та здоров’ю працюючих.
5. Забезпечити належний моніторинг за технічним станом обладнання, яке планується використовувати під час експлуатації:
5.1. Заборонити використання несправного обладнання;
5.2. Забезпечити ефективну роботу технічних служб, обслуговування та ремонт вантажопідіймального устатковання та попередження випадків виробничого травматизму.
6. Організувати проведення робіт підвищеної небезпеки виключно у денний час, а у разі виконання робіт з штучним освітленням – із забезпеченням світломаскування.
7. Доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устатковання та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, потрібно здійснювати відповідно до розроблених безпечних маршрутів, з якими ознайомлені усі працівники, які будуть виконувати зазначені роботи.
8. Вжити заходів щодо створення належних і безпечних умов праці, особливо в місцях концентрації працівників і устатковання, розташованих на значній відстані від населених пунктів, шляхом забезпечення у разі потреби надання працівникам невідкладної медичної допомоги та створення пунктів обігріву (за необхідності).
9. Для організації оперативної комунікації між працівниками, негайного інформування їх у разі створення небезпечної для їх життя та здоров’я ситуації, забезпечити їх засобами зв’язку.
УВАГА!!! Управління Держпраці у Кіровоградській області продовжує роботу по наступним напрямкам діяльності:
- надання адміністративних послуг, згідно з вимогами постанови КМУ від 26.10.2011 №1107 "Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки", зокрема: видачі та продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки; реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
- розгляд повідомлень про ідентифікацію об'єктів підвищеної небезпеки суб'єктів господарювання, згідно з вимогами Порядку ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 №956 "Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки";
- розгляд та погодження документів, що стосуються проходження працівниками медичних оглядів, згідно з Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 №246;
- проведення розслідувань нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві згідно з постановою КМУ від 17.04.2019 №337"Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві"
ДОВІДКОВО:
актуальну інформацію щодо трудових відносин, організації безпечних та здорових умов праці в умовах воєнних (бойових) дій можна отримати:
- на сайті Держпраці - https://dsp.gov.ua/ ;
- на сайті Управління Держпраці у Кіровоградській області - https://kr.dsp.gov.ua/ ;
- Телеграм-каналі Управління Держпраці у Кіровоградській області - https://t.me/dergpraci_kr ;
- на сторінці Фейсбук Управління Держпраці у Кіровоградській області - https://www.facebook.com/profile.php?id=100068895262951
- Також, детальні роз’яснення можна отримати, скориставшись сервісом Держпраці «інтерактивний інспектор» за посиланнями:
https://dsp.gov.ua/main-news/servis-interaktyvnyi-inspektor-prodovzhuierobotu/;
https://kr.dsp.gov.ua/index.php/6250-in21-03-22